Autor (1987)

Clipboard02.jpg
Petr "ilgir" Chval
petr-chval@centrum.cz


Narodil jsem se v Praze, žiji v Praze a doufám, že i umřu v Praze. Rád vymýšlím věci, ideálně takové, co se dají postavit z Lega nebo převést do deskovky. Studium FA ČVUT bylo pro mě skvělou příležitostí, jak se vyřádit a zároveň stále čerpat inspiraci. Jsem za ně vděčný, i když se architekturou neživím. Od roku 2012 si se svou skvělou manželkou užívám pohodový život, který jsme si posléze vylepšili dvěma malými dětmi.

Mám rád komplexní strategické hry, ale ocením i jednoduché věci, pokud mají nápad. Na deskové hře si cením atmosféry, neholduji abstraktním hrám a kooperativkám. Hry vymýšlím vždy abstrakcí reality a postupným vylaďováním. Nemám hlavu na vymýšlení „matematických modelů“, pro něž by se dodatečně hledalo téma. Tento přístup k tvorbě mi je vzdálený. Dříve jsem hrál RPG, podílel jsem se na tvorbě rozšiřující příručky Hry mocných k českému RPG Dračí doupě II.

Tým

Tvorba deskových her by nebyla možná bez lidí, kteří podporují autora. Ať už jednorázově při konkrétním projektu, nebo dluhodobě. Z kamarádů-testerů se stávají spoluautoři, protože mnohdy vnesou do her zásadní změny a vylepšení. Ilustrátoři zase vtisknou hře osobitý charakter, který může značně ovlivnit její komerční úspěch. Sluší se tedy vyjmenovat ty, kteří se na mých hrách podíleli velkou měrou.

Dlouhodobě spolupracují: Petr Fried, Jana Chvalová, Karel Škoch, Pavel Vaško
Jednou nebo vícekrát se podíleli: CBG, Jonáš a Kryštof Ferencovi, Jan Kuděla, Jiří Reiter, Prokop Smetana, Noemi Valentíny, Jakub Zajíček


 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one