Home Designers: O hře
Home Designers je soutěživá hra, která cvičí paměť, postřeh a představivost. Vžijte do role návrhářů, kteří sestavují vysněné domy pro náročné klienty. Ten, kdo dokáže nejlépe splnit jejich přání a zároveň vyhovět obecným požadavkům na kvalitu bydlení, se stane vítězem.

Při hře obdrží každý hráč svůj pozemek, na kterém se snaží sestavit co nejlepší dům. První fáze hry spočívá v draftování (výběru) místností (1 místnost = 1 stavební díl). Druhá fáze v sestavování místností dohromady. Vše je znázorněno v pohledu shora, tedy jako půdorys. Klientem je vždy několikačlenná rodina společná pro všechny hráče. 1 člen rodiny = 1 karta. Každý člen rodiny má tři různé požadavky, za jejichž splnění získají hráči body.

Pro koho je hra určena

Home Designers jsou rodinnou hrou střední obtížnosti. Pravidla nejsou složitá, ale sestavit ve hře dobré bydlení může být pro někoho náročné, zvlášť pokud se hraje na časový limit. Hra bude bavit především ty, kdo mají pozitivní vztah k zařizování bydlení nebo obecně rádi sestavují (skládanky, puzzle apod.).

Hra je určena pro 2 až 6 hráčů, trvání jedné partie je 30 až 45 minut.

Použité mechanismy: Patern Building, Tile Drafting, Tile Placement

 
01.JPG
Jak hra vznikla
Cílem bylo vymyslet hru, kterou by si užili i nehráči z generace našich rodičů (tedy 50+). První idea spočívala stavění hradu z trojrozměrných kostek, ovšem vzhledem k problémovosti případné realizace se koncept přenesl do 2D a z hradů se staly současné domácnosti. První prototyp vznikl ve dvou vyhotoveních, z nichž jedno posloužilo jako originální vánoční dárek pro příbuzné. Na druhém se potom hra testovala a vyvíjela. Bylo třeba značných zjednodušení, než byla hra hladce hratelná. Sestavování místností bylo pro mnoha hráče velkým oříškem, vedoucím až k frustraci.

Místnosti v prototypu i ve finální verzi jsme ilustrovali spolu s manželkou. Tím hra dostala roztomile amatérský vzhled. Za skvělými obrázky postaviček klientů stojí mladý grafik a ilustrátor Jakub Zajíček. Projekt byl kompletně financován crowdfundingovou kampaní na Startovači. Vyrobeno bylo pouhých 100 kusů, z nichž většina ihned putovala k podporovatelům projektu. Výroby většiny komponent včetně krabice se úspěšně zhostila pražská tiskárna TISK PĚTKA, která se specializuje na malonákladový tisk. Díky jejich skvělému týmu se podařilo hru vyrobit v téměř komerční kvalitě.
 
Odkazy
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one