Home Designers: Pravidla ke stažení
Pravidla CZ (pdf)  10.22MB
Oficiální pravidla Home Designers
Často kladené otázky (FAQ)
Mohu si ve fázi výběru místností nechat všechny místnosti, které jsem si nabral?
Ano, ale pozor - v plné verzi hry může hráč ztratit body, když mu zbude více nepoužitých místností, které se mu nepodařilo umístit na pozemek. Přesně 1 bod za 2 zbylé, 2 body za 3 zbylé atd.

K čemu jsou ty velké místnosti jako kulečník a čajovna? A proč nejsou označené písmenem a číslem?
Jsou to tzv. speciální místnosti. Za umístění 1 této místnosti při stavbě domu získá hráč 2 body, bez ohledu na požadavky klientů. Místnosti nemají označení, protože to není třeba - neobsahují nic, co by bylo předmětem požadavků klientů. Jsou to bonusové místnosti navíc.

Když umístím místnost na pozemek, můžu s ní pak ještě pohnout?
Ano, s místnostmi lze hýbat až do té doby, než nahlásíte, že máte dostavěno, případně do vypršení časového limitu na přesýpacích hodinách, které otáčí předposlední hotový hráč.

Co je to průchozí místnost?
Je to taková místnost, přes kterou člověk musí nutně projít, aby se dostal dál do domu. Tedy není to automaticky každá místnost, přes kterou se dá projít (můžete mít i tzv. „obíhačku”).

Musím umísťovat na plán domu dveře?
Je to lepší, aby bylo jasné, že dům je správně sestaven. Můžete se ale i dohodnout, a hrát bez dveří. Umísťovat dveře je možné i po tom, co jste nahlásili dokončení stavby nebo vypršel časový limit.

Mohou být děda a babička umístěni v rodičovské ložnici?
Ano, a není za to žádný postih. Mohou tam být jednotlivě i spolu. V ložnici může být dokonce i strejda Arnold, ovšem pouze sám.

Jak se vyhodnocují negativní (růžové) požadavky na kartách?
Za splnění negativního požadavku hráč ztrácí 2 body. Nejlepší možný zisk za tento požadavek je tedy 0. Například „kuchyň a obývák zvlášť” u maminky Kláry znamená, je Klára chce mít tyto místnosti propojené. V opačném případě hráč ztratí 2 body.

Může se do domu vcházet garáží nebo obývákem?
Do domu by se mělo vcházet pouze vstupní halou (A), jejíž vchod musí směřovat k silnici. Pokud to hráč nedodrží, nezíská body za vstupní halu při bodování.

Když nemám dost pokojů, můžu umístit třeba syna k dědovi?
Ano, ale nezískáte 1 bod v příslušné fázi bodování. Pořád ovšem lepší, než přijít o 2 body za nedostatek postelí.

Co přesně znamená „pokoj blízko rodičů”?
Za pokoj blízko rodičů se považuje pokoj, který stěnou sousedí s rodičovskou ložnicí a zároveň jsou mezi nimi jen dvoje dveře. V opačném případě říkáme, že je pokoj „daleko” od rodičů.

Proč u požadavku „televize v domě” nejsou uvedeny kódy?
Protože místností s televizí je příliš velký počet. Konkrétně se jedná o místnosti B4, B5, D1, F2, F4, F5, G1, G2, G4, H1, H4, H7, J3, J6, J7
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one