Verona: Pravidla ke stažení
Pravidla CZ (pdf)  5.66MB
Oficiální pravidla hry Verona
Často kladené otázky (FAQ)
V pravidlech se mluví o severní, jižní apod. čtvrti. A také o ulicích pod správou knížete, církve, cechů a beze správy. Jak jsou tyto vztahy vyjádřeny na herním plánu?

Město je rozděleno na 5 čtvrtí. Každá čtvrť zahrnuje čtyři ulice. Tyto čtyři ulice vždy začínají stejným písmenem: S (severní čtvrť), R (jižní), P (západní), C (východní), M (centrální). Navíc jsou čtvrti sjednoceny stejnou texturou dlažby a navzájem odděleny hradbami či řekou.
Ulice jsou rozděleny mezi čtyři správce, příslušnost ulice je vyjádřena barvou a symbolem: Kníže (červená, koruna), církev (modrá, kříž), cechy (žlutá, váhy) a beze správce (zelená, bota).

V pravidlech se používá pojem "sousední ulice". Jak poznám, které dvě ulice spolu sousedí?

Sousední ulice jsou ty ulice, u nichž se opticky stýkají jejich barevné plochy, a nebo jsou spojeny mostem. Za sousední ulice se považují i Via Rosa a Via Montani - styk barevných ploch je vidět v bráně hradby. Toto je tedy zároveň odpověď na otázku, k čemu jsou mosty a brány.

Kdo všechno brání intrikánovi při intrice?

Intrikánovi brání hádáním karty všichni hráči, kteří mají v dotčené ulici své zájmy - tedy buď řádně naplánovaný žeton akce (nikoli blaf), nebo kostičky přívrženců.

Pokud jako jediný dávám akci na nezabrané území, a tou akcí je korupce, jak se tato akce vyhodnotí? Stačí, když dám jeden florin, a v území získám přívržence?

Ano.

 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one